Aktuálně z Gymnázia


Výlet Kvarty do Rožnova

Ve čtvrtek 20. 6. 2024 se třída Kvarta vydala na výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Vyrazili jsme brzy ráno z Velkých Pavlovic a jeli jsme do Hulína, kde jsme čekali asi hodinu na další spoj. Volný čas jsme využili tak, že jsme.šli do nedalekého obchodu na nákup. Po hodince jsme se vrátili zpět na nádraží odkud nám jela lokálka do Rožnova. Cesta nám rychle ubíhala a rázem jsme se ocitli na Rožnovském nádraží, odkud nás čekala krásná procházka parkem přes celý Rožnov až k našemu kempu.

Hned po příchodu do kempu nás čekal dobrý oběd a po něm jsem se přesunuli do chatek na krátký odpočinek. Pak jsme se rozdělili, někteří se vydali na nedalekou Jurkovičovu rozhlednu a jiní se šli koupat do bazénu. Po příchodu z rozhledny jsme si chvíli odpočinuli a pak nás čekala výborná večeře a po ní procházka do centra města a krátký rozchod na náměstí. Na chatkách jsme si večer povídali nebo hráli různé hry.

Ráno hned po budíčku následovala snídaně a po ní jsme se vydali do nedalekého skanzenu Valašské muzeum v přírodě. Zde je možnost vybrat si z několika prohlídkových okruhů. My jsme absolvovali prohlídku v okruhu "Dřevěné městečko", které je nejstarší částí Valašského muzea v přírodě. Ukazuje podobu historického náměstí postavené z dřevěných staveb. Tyto byly postaveny podle existujících předloh. Měli jsme zde možnost nahlédnou do způsobu bydlení a života v malém městě v období od poloviny 19. až po první čtvrtinu 20. století.

Pak už ale bylo poledne a to znamenalo pomalu se přesunout zpět na vlakové nádraží, odkud nám jel vlak zpět do Hulína. Ve vlaku bylo spousta lidí a nabral velké zpoždění a tak jsme přestup na vlak do Zaječí nestihli. Z Hulína nám ale za chvíli jel další vlak do Starého Města a tam už jsme přestoupili na vlak do Zaječí. Zpět do Velkých Pavlovic jsme sice dojeli o hodinu později, ale to nevadilo.
Děkujeme paním učitelkám Kaszper a Slámové za skvěle strávený výlet.
Výlet Kvarty do Rožnova
Výlet Kvarty do Rožnova
Výlet Kvarty do Rožnova
Výlet Kvarty do Rožnova
Výlet Kvarty do Rožnova
Výlet Kvarty do Rožnova
Výlet Kvarty do Rožnova
Výlet Kvarty do Rožnova
Výlet Kvarty do Rožnova

zpět aktuality