Základní údaje


O škole

Gymnázium Velké Pavlovice je zařazeno do sítě středních škol s kapacitou 360 žáků.

Pro školní rok 2023 - 2024 budou přijímáni žáci:

 • do osmiletého studia 30 žáků
 • do čtyřletého studia 30 žáků
  Informace na tel. č. 519 428 245, e-mail: gymnazium@velke-pavlovice.cz

  Materiální zázemí: < >odborné učebny – biologie, dvě učebny fyziky a chemie, dvě učebny pro informatiku, učebny pro jazykovou výuku, ateliér výtvarné výchovy, učebna hudební výchovy, multimediální učebna aula – společenská místnost moderní sportovní areál pro atletiku a míčové hry posilovna nadstandardní vybavení učebními pomůckami a didaktickou technikou zapůjčování učebnic ve všech ročnících knihovna a studovna školní bufet stravování zajištěno v moderní školní jídelně ZŠ, výběr ze dvou jídel. Gymnázium navštěvují žáci z 29 obcí okresu Břeclav, Hodonín a Brno venkov (Bořetice, Brumovice, Břeclav, Čejkovice, Čejč, Hlohovec, Hodonín, Hustopeče, Klobouky u Brna, Kobylí, Kostice, Kyjov, Ladná, Lanžhot, Moravský Žižkov, Mutěnice, Němčičky, Podivín, Prušánky, Přítluky, Rakvice, Starovičky, Tvrdonice, Valtice, Velké Bílovice, Velké Pavlovice, Vrbice, Vranovice, Zaječí).


  Úspěšnost studentů v přijímacím řízení na vysoké školy:
   
  rok 2012  94 %
  rok 2013  87 %
  rok 2014  96 %
  rok 2015  93 %
  rok 2016  94 %
  rok 2017  94 %
  rok 2018  85 %
  rok 2019  83 %
  rok 2020  81 %
  rok 2021  89 %
  rok 2022  94 %
  rok 2023  94 %

  Významným aspektem je, že stav žáků usnadňuje znalost chování a jednání žáků i učebních výsledků žáků.

  Gymnázium Velké Pavlovice spolupracuje s Gymnáziem Senica na projektech i s účastí středních škol Rakouska.

  Povinná výuka cizích jazyků - anglický, německý, španělský a ruský. Nepovinné předměty s výukou konverzace anglického jazyka, německého jazyka, deskriptivní geometrie a odborných předmětů.

  Mimoškolní aktivity zajišťují vyučující gymnázia formou zájmových kroužků (sportovní, gymnastika, pěvecký sbor, výtvarný kroužek, kroužek šachu, kroužek biologický a další). Materiální zázemí: odborné učebny biologie, dvě učebny fyziky a chemie, dvě učebny pro informatiku, multimediální učebna, odborné jazykové učebny, výtvarný ateliér, společenská místnost – aula, moderní sportovní areál pro atletiku a míčové hry, posilovna, velmi dobré vybavení didaktickou technikou a učebními pomůckami, knihovna pro studenty, zapůjčování učebnic ve všech ročnících, školní bufet a stravování v jídelně školy.

  Doprava: vlakové a autobusové spojení je velmi dobré. Přímo u budovy gymnázia je autobusová zastávka v hlavních směrech.